AFYONKARAHİSAR İHSANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Kaymakamı Sayın Alper TAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçemiz Kaymakamı Sayın Alper TAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı
İlçemiz Kaymakamı Sayın Alper TAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

              İnsanı diğer tüm varlıklardan farklı ve üstün kılan temel vasıflarından biri öğrenebilen ve öğretebilen bir varlık olmasıdır. Öğrenme sürecinde de insanın en büyük yardımcısı öğretmendir.   Bu yönüyle öğretmenlik kutsal bir meslektir. İnsanın insan olmasında öğretmenlik kadar doğrudan etkili olan başka bir meslek yoktur.   İnsanların ve toplumun yetişmesinde ve şekillenmesinde taşıdıkları bu büyük önem dolayısıyla öğretmenler, milletlerin hayatında da eşsiz bir yere sahiptir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk; "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak istidadını kazanmamıştır" sözüyle bunu en güzel şekilde ifade etmiştir.   Bu bilince sahip olan Türk öğretmeni, büyük Atatürk´ün kendisine verdiği görevi lâyıkıyla yerine getirmekte, Atatürk´ün ideallerine bağlı Cumhuriyet nesillerini yetiştirmektedir.
               Öğretmenlerimiz ve her kademede eğitim gören çocuk ve gencimiz, Türkiye´nin en büyük zenginliğidir.   Öğretmenler Gününde başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, terörist saldırılara maruz kalarak vatanı ve görevi uğruna şehit olan öğretmenlerimize bir kez daha Allah´tan rahmet diliyor ve onları minnet ve saygıyla anıyorum.   Bu duygu ve düşüncelerle Öğretmenler Gününü kutluyor, bütün öğretmenlerimize selâm ve sevgilerimi iletiyorum.


Alper TAŞ

İhsaniye Kaymakamı

Atatürk Caddesi Halk Eğitim Merkezi Kat 2 İhsaniye/AFYONKARAHİSAR - 0 (272) 271 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.